Chaloupka Vlárka

1-8 osob

Chaloupku Vlárku najdete v bývalé sklářské osadě Sidonie, která je populárním turistickým cílem. Ta se nachází na samotných hranicích České a Slovenské Republiky, v malebném údolí, které je obklopeno krásnou přírodou Bílých Karpat. Sidonii protíná známá turistická Stezka Českem. V okolí si lze vyšlápnout na krásné vrcholy (Vršatec, Chmeľová, Chladný vrch, Javorník, … ) nebo se projet či projít po cyklostezce vedoucí Vlárským průsmykem kolem řeky Vláry. Cyklostezka je součástí projektu BEVLAVA propojující řeky Bečvu, Vláru a Váh.  

Jsme přátelé přírody, ekologického chování a zdravého životního stylu. Podporujeme šetrný přístup k přírodě a třídíme odpad. Domácí mazlíček. Chata Vlárka se nachází 7km od našich dalších chat Bylinky a Lesanky.

Volné termíny

Ubytování na chatě

Chalupa k pronájmu poskytuje ubytování pro 1až 8 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje:
V přízemí chaloupky se nachází zádveří pro odložení svršků a obuvi, společenská místnost (chcete – li jídelna či obývák), kuchyň, sociální zařízení a jedna stylová ložnice pro 4 osoby (se zachovanými prvky původní stavby, jako jsou např. stropní trámy). Z kuchyně lze vylézt po příkrém schodišti (či žebříku) do podkroví, kde se nachází druhá ložnice pro 4 osoby. Místnost vznikla rekonstrukcí namísto části půdy a je provedena ve dřevěném stylu. Tato ložnice není vhodná z bezpečnostních důvodu pro malé děti nebo pro osoby se sníženou pohyblivostí. Z kuchyně lze také vyjít přímo za chalupu na terasu se svinovací pergolou, posezením a grilem. Vedle terasy je pak travnatý plácek s ohništěm. Při trávení času na tomto místě vám bude dělat společnost příjemné šumění potoka Vlárka, podle kterého byla naše chaloupka pojmenována. Vaše kola, kočárky či lyže si můžete uschovat v samostatné místnosti s vlastním vchodem.

Sociální zařízení:
V objektu se nachází jedna koupelna se sprchovým koutem, toaletou a pisoárem. Objekt je napojený na vlastní čističku odpadních vod.

Vytápění:
V jídelně se nachází klimatizace (s možností přepnutí do topného režimu) a pec na tuhá paliva. Necháte – li v jídelně otevřené dveře, teplo se částečně dostane i do dalších místností. V ložnici v přízemí lze topit v kamnech na tuhá paliva či přímotopem. V koupelně pak lze použít topný žebřík a v podkroví jen přímotop.

Doprava, parkování:
Dvě vlastní stání pro auta (jedno před chalupu, druhé napříč za ní). Případně se dá zaparkovat 50m nad chalupou.

Stravování

Vlastní vaření. V hostinci U Pekařů (50m) připravují částečně i jídlo, jako je pizza, langoš, klobása či pochutiny k pivu.

Vybavení chaty

Chata je napojena na pitnou vodou. Odpady jsou napojeny na vlastní domácí ČOV. Vybavená kuchyňka: nádobí v potřebném množství, sporák, trouba, mikrovlnná trouba, prostorná lednice, varná konvice, kávovar (na mleté espresso), boxy na potraviny. Vařit lze také na kamnech. Venkovní gril (elektrický i na dřevěné uhlí), ohniště. Chytrá televize, internet. V obci Sidonie je signál mobilních společností O2 a T – mobile (Vodafone ne).

Provoz, poplatky, ceny

V ceně JE ZAPOČÍTÁNO dřevo i elektřina. Chatu v letní sezóně a na jarní prázdniny pronajímáme v týdenních turnusech (od soboty do soboty). V zimní sezóně nebo mimo sezonu může být i kratší termín. Na silvestra nepronajímáme. Kauce 2000 Kč je splatná do týdne po potvrzení rezervace. Storno podmínky: Dojde – li ke zrušení pobytu více než 30 dnů před příjezdem – vracíme kauci v plné výši, méně než 30 dní před příjezdem pak kauce propadá. Zaplacením kauce zákazník souhlasí se storno podmínkami. Povlečení vlastní nebo za příplatek 70kč/lůžko. V případě neuklizení chaty před odjezdem jednorázový poplatek 1.500kč.

Týdenní pobyt: Zimní sezóna 1.12. - 17.3.

15 000 Kč

Cena za týden za celou chatu

Týdenní pobyt: Letní sezóna 29.6. - 31.8

13 500 Kč

Cena za týden za celou chatu

Týdenní pobyt: Mimo sezónu

10 000 Kč

Cena za týden za celou chatu

Víkendový pobyt: Zimní sezóna 1.12. - 17.3.

4 900 Kč

Cena za víkend za celou chatu (pátek až neděle)

Víkendový pobyt: Mimo sezónu

3 900 Kč

Cena za víkend za celou chatu (pátek až neděle)

Jarní prázdniny 2024

15 000 Kč

Pobyt na chatě o jarních prázdninách

Velikonoce 2024

12 000 Kč

Pobyt na chatě o Velikonočních svátcích

Vánoce 2024

12 000 Kč

Pobyt na chatě o vánočních svátcích 5 nocí

Fotogalerie

Výlety, atrakce, zábava

Spoustu tipů na aktivity, výlety či stravování naleznete na webu: www.valasskeklobucko.cz

Sportovní a rekreační areál Brumov – Bylnice 3km nabízí venkovní i kryté koupaliště, tenisové kurty, krytý zimní stadion, atletický areál.

Koupaliště Brumov – Bylnice 3km www.koupaliste-brumov-bylnice.cz

Řeka Vlára 1km.

Krásná asfaltová cyklostezka Bevlava okolo řeky, vhodná i pro kolečkové brusle www.bevlava.cz.

Rybaření v Brumově – Bylnici www.rybniky-brumov.cz.

Běžkařské tratě 1km.

Lyžařská sjezdovka vč. letního lyžování na trávě 6km www.grasski-stitna.webnode.cz

Lyžařská sjezdovka 6km www.hornesrnie.sk

Množství turistických tras v pohoří Bílých Karpat.

Rozhledna Královec 12km.

Hrad Brumov 5km www.hradbrumov.cz

Pivečkův lesopark Slavičín 12km www.pivecka.cz

Pivovar Brumov 3km www.pivovar-brumov.cz

Možnosti koupání: Koupaliště Brumov-Bylnicekoupaliště Valašské KloboukyKoupaliště Slavičínkoupaliště PitínLačnovské rybníkykoupaliště Starý Hrozenkovkoupaliště BojkoviceLuhačovická přehradaKoupaliště Zelená Žababazén Luhačovice – Městská plovárnakoupaliště Valašská Senice.

Brumov-Bylnice – tipy na výlet

Mapa okolí Vlárky

Rezervace

Vaše rezervace

Dospělí
Děti 2 - 12 let
Nejmenší 0 - 2 roky

Indonesia počasí

25°C

Vlhkost: 99%

Vítr: 1.46m/s

Legend