Chata Bylinka

4-8 osob

Chata uprostřed lesa v Bílých Karpatech (Hluboče 69). Je určena hlavně pro rodiny s dětmi a pro návštěvníky, kteří jsou ochotni respektovat klid v chatové oblasti v lesním prostředí (s ohledem na sousedy i zvířata). Sousedí přímo s chatou Lesankou, kde se mohou ubytovat další 4 osoby. Chata Bylinka a její okolí nabízí prostor k aktivnímu odpočinku, environmentálnímu vzdělávání a ekologickému smýšlení. U chaty je dětské hřiště (pískoviště, houpačka, skluzavka, lezecká stěna). Umístění objektu v údolí, přímo u potoka a lesa, uvítají milovníci klidu a přírody. Okolní kopce a údolí skýtají mnoho aktivit pro fanoušky turistiky, cyklistiky, lyžování, koupání či rybaření. V blízkosti se také nachází zajímavé památky, hrady a rozhledny.

Jsme přátelé přírody, ekologického chování a zdravého životního stylu. Na chatě využíváme úsporné LED žárovky, třídíme odpad (plast, papír, sklo, nápojové kartony, kompost), šetříme vodou a pro klienty jsou připraveny hlavně ekologické čistící prostředky. Domácí mazlíček je povolen, nicméně pozemek je oplocen pouze částečně a je nutné pohlídat mazlíčka tak, aby nechodil sousedům na pozemek.

Volné termíny

Ubytování na chatě

V přízemí se nachází malá finská sauna, místnost s krbovými kamny a posezením a malá místnost technického charakteru (lyžárna, kolárna). V prvním patře je vybavená kuchyňka, jídelní kout, obývací pokoj s gaučem (zde se také nachází klimatizace jak na studený, tak na teplý chod pro přitopení), spíž, WC se sprchou a vstup na prostornou terasu. V podkroví zastřešená lodžie a dvě ložnice. V první ložnici 1x dvojlůžko (140x200cm) a 2x jednolůžko (80x200cm). V druhé ložnici 1x dvojlůžko (160x200cm) a 1x gauč/jednolůžko (80x200cm), které je rozložitelné na dvojlůžko (140 x 200cm). V případě potřeby mohou dva lidé přespat také v obýváku na gauči.

 

Stravování

Vařit lze přímo v chatě ve vybavené kuchyňce: nádobí v potřebném množství, sklokeramický sporák, trouba, mikrovlnná trouba, lednice, varná konvice. Elektrický venkovní gril. Vařit lze také na kamnech. Čistící porstředky.

Vybavení chaty

Chata je napojena na vlastní studnu s pitnou vodou. Myslíme ekologicky, takže také shromažďujeme dešťovou vodu ve venkovních nádržích. Ta je pak vlastním potrubím přivedena až do nádržky WC, kterou je pak splachováno. Televize s možností připojení usb, bluetooth. Soudnbar s FM tunerem. Plnohodnotná finská sauna pro 2 – 4 osoby (na 100° vytopena za hodinu). Na ochlazení leze využít venkovní sprchu nebo 30m vzdálený potok. Skládací dětská postýlka.

Provoz, poplatky, ceny

Chatu v hlavní letní sezóně a na jarní prázdniny pronajímáme v týdenních turnusech (od soboty do soboty). V zimní sezóně a mimo sezonu může být po dohodě i kratší termín.
V ceně za zimní sezonu není započítáno dřevo na otop. Cena naštípaného dříví je 1500/m3. Při správném topení lze počítat s částkou cca 200kč/den. V zimě je možné topit eknomicky v obýváku a kuchyňském koutě zabudovanou klimatizací. Ložnice jsou vybaveny i přimotopy. V létě lze klimatizaci přepnout na běžný chladný chod. Chatu rezervujeme po úhradě zálohové faktury 2000kč.
Ubytovaní zaplatí elektřinu podle skutečného odběru 5 Kč/kW. Povlečení vlastní nebo za příplatek 80kč/lůžko. V případě neuklizení chaty před odjezdem jednorázový poplatek 1.500kč.
Storno podmínky: Dojde – li ke zrušení pobytu více než 30 dnů před příjezdem – vracíme kauci v plné výši, méně než 30 dní před příjezdem pak kauce propadá. Zaplacením kauce zákazník souhlasí se storno podmínkami.

Týdenní pobyt: Hlavní sezóna 26.6. - 2.9. a 1.12. - 15.3.

12 500 Kč

Cena za týden za celou chatu

Týdenní pobyt: Mimo sezónu 16.3. - 25.6. a 3.9. - 30.11.

9 000 Kč

Cena za týden za celou chatu

Víkendový pobyt: Hlavní zimní sezóna 1.12. - 15.3.

4 500 Kč

Cena za víkend za celou chatu (pátek až neděle)

Silvestr

Nenabízíme

Pobyt na chatě o Silvestru a na Nový rok

Fotogalerie

Výlety, atrakce, zábava

Spoustu tipů na aktivity, výlety či stravování naleznete na webu: www.valasskeklobucko.cz

Sportovní a rekreační areál Brumov – Bylnice 3km nabízí venkovní i kryté koupaliště, tenisové kurty, krytý zimní stadion, atletický areál

Koupaliště Brumov – Bylnice 3km www.koupaliste-brumov-bylnice.cz

Řeka Vlára 1km.

Krásná asfaltová cyklostezka Bevlava okolo řeky, vhodná i pro kolečkové brusle www.bevlava.cz.

Rybaření v Brumově – Bylnici www.rybniky-brumov.cz

Běžkařské tratě 1km.

Lyžařská sjezdovka Újezd u Valašských Klobouk 23km https://www.ujezdvk.com/

Lyžařská sjezdovka 6km www.hornesrnie.sk

Množství turistických tras v pohoří Bílých Karpat.

Rozhledna Královec 12km.

Hrad Brumov 5km www.hradbrumov.cz

Pivečkův lesopark Slavičín 12km www.pivecka.cz

Pivovar Brumov 3km www.pivovar-brumov.cz

Možnosti koupání: Koupaliště Brumov-Bylnicekoupaliště Valašské KloboukyKoupaliště Slavičínkoupaliště PitínLačnovské rybníkykoupaliště Starý Hrozenkovkoupaliště BojkoviceLuhačovická přehradaKoupaliště Zelená Žababazén Luhačovice – Městská plovárnakoupaliště Valašská Senice.

Blízká lyžařská střediska: Štítná nad VláříRajkovecValašské Klobouky – Jelenovská.

Mapa okolí Bylinky

Nezávazná rezervace

Vaše rezervace

Dospělí
Děti 2 - 12 let
Nejmenší 0 - 2 roky

Příplatky

Úklid necháme na majitelích Kč1000
Povlečení vlastní nebo za příplatek / na osobu Kč70/ za osobu

Bylnice počasí

8°C

Vlhkost: 80%

Vítr: 4.32m/s

Legend